دسته بندی محصولات

عناب میوه سلامتی

عناب میوه ای شیرین و خوشمزه است که می تواند به سلامت شما بسیار کمک کند.

معرفی عناب:

عناب درخچه ای متوسط است که گاهی ارتفاع آن به 10 متر هم می رسد. این درختچه در مناطق گرمسیری رشد می کند و دارای خزان است. در زمستان برگ های سبز و کوچک تخم مرغی آن می ریزد. میوه این درخت مانند زیتون می باشد. در ابتدا رنگ آن سبز و سپس قرمز می شود. اگر در حالت تازه چیده نشود، روی خود درخت خشک و چروکیده می شود. البته این میوه خشک استفاده بیشتری نسبت به حالت تازه آن دارد.

عناب تازه

این محصول پر استفاده در آسیای میانه، لبنان، شمال هند و جنوب و مرکز چین به صورت عمده وجود دارد. در ایران نیز این گیاه در بسیاری از استان ها مانند اصفهان، خراسان جنوبی، گلستان و … رشد می کند. بیشترین سطح کشت این محصول در خراسان جنوبی قرار دارد. محصول عناب در این استان، از مرغوب ترین عناب های ایران است.

خواص و نحوه مصرف عناب:

در هر نقطه از دنیا، عناب را به صورت های مختلف استفاده می کنند. مثلا در انگلستان، آن را به صورت آبنبات های طعم دار مصرف می کنند. در چین و آسیای دور از آن شربت شیرین تهیه می کنند و می خورند و در برخی مناطق آن را سرکه می کنند. در ایران بیشتر به صورت خشک و به عنوان تنقلات استفاده می شود.

عناب

عناب برای تصفیه خون بسیار مفید است و مصرف مداوم آن باعث دفع سموم بدن می شود. همچنین از عصاره آن برای مهار رادیکال های آزاد استفاده می شود. برای افرادی که دچار بیماری قند (دیابت) هستند، یکی از بهترین جایگزین های قند است. همچنین می تواند پارامترهای خونی مانند قند خون، اوره، کراتینین، کلسترول سرم، تری‌گلیسیرید سرم، HDL، LDL، هموگلوبین و هموگلوبین گلیکوزیله را تا حد زیادی، نرمال کند.

عناب نارس

اگر دچار استرس یا تنش های روانی هستید، می توانید عناب را برای خواص آرامش بخشی آن استفاده کنید. در فصل زمستان این مصرف این میوه می تواند به کاهش آب ریزش بینی و التهابات کمک شایان بکند.

در مطالب بعدی به خواص بیشتری از این گیاه می پردازیم و روش های مصرف گوناگون این میوه شگفت انگیز را برای شما شرح می دهیم.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *