دسته بندی محصولات

شیرهای گیاهی، انتخاب هوشمندانه

شیرهای گیاهی

اگه مطلب مربوط به شیر که درباره فواید و ضررهای! شیر (عمدتا شیر گاو) رو خونده باشین، حتما فهمیدین که بعضی افراد توانایی هضم لاکتوز رو ندارن. بعد از خوردن شیر، دچار دل درد و دل پیچه می شن. شیرهای گیاهی انتخابی هستن برای این افراد تا بتونن بخشی از نیاز های بدنشون رو که نمی تون از شیر عادی دریافت کنند رو از این شیرها بگیرن.

در حقیقت، کلمه شیرهای گیاهی، شاید خیلی دقیق نباشه. چون این نوشیدنی ها شیر نیستن. به خاطر رنگ و گاها طعم مشابه، بهشون شیر گفته می شه. جالبه بدونین که خواص و ویتامین های این شیرها، به اندازه کافی هست و تا حدی می شه جایگزین شیر سنتی بشه. ویتامین، مواد معدنی مثل کلسیم، پروتئین و کربوهیدرات جزهای مهم این شیر ها هستن.

معرفی چند تا از شیرهای گیاهی مهم و متداول

  • شیر سویا

همون طور که از اسمش پیداس، این شیر از دانه های سویا درست می شود. جز عمومی ترین نوشیدنی های گیاهی است که در هر سوپرمارکتی می تونین پیدا کنین. جالبه بدونین از نظر پروتئین و اسیدهای چرب، شباهت خیلی زیادی به شیر داره. حتی از نظر میزان وتامین های A و D نسبت به شیرگاو غنی تر محسوب می شه.

  • شیر بادام

این نوشیدنی هم متداولترین نوشیدنی گیاهی است که بهش شیر گفته می شه. خیلی خوشمزس و برای عضلات، چشم، پوست، قلب و کلیه مفیده. انواع اسید های چرب و ویتامین های محلول در چربی به خاطر بادام رو در این نوشیدنی پیدا می کنید. حتما تو رژیم غذاییتون تو هر رده سنی هستین، ازش استفاده کنین.

  • شیر برنج

اشتباه نکنید! این یه تشابه اسمی با دسری به همین اسمه. این شیر از برنج جوشونده شده و آرد برنج دست می شه. مقدار پروتئین و کلسیم در این شیر بسیار کمه. ولی به خاطر قندهای دیر جذب، منبع مناسبی برای انرژی ورزشکارانه.

  • شیرنارگیل

به مایعی که درون نارگیل وجود داره، شیرنارگیل گفته می شه. بسیار شیر و خوشمزس. ولی مقدار زیادی چربی هم داره که باعث می شه تا کمی توی مصرف احتیاط کنید.

در حقیقت افراد مختلف می تونن از شیرهای گیاهی استفاده کنن. مخصوصا گیاه خواران که باید منابع مناسبی برای تامین مواد مورد نیازشون داشته باشن. امیدواریم این مطلب دید کلی به شما در مورد این نوشیدنی ها داده باشه. دوس دارین تا آموزش چند تا ازشون رو داشته باشیم؟

تا یادمون نرفته باید بگیم که می تونین از 10 درصد تخفیف فروشگاه ما استفاده کنین. کافیه به آی دی اینستاگرام ما ashpazi.bashoma دایرکت بدین تا کد رو خدمتتون تقدیم کنیم.

می تونین از میوه های خشک برای طعم دار کردن این نوشیدنی ها استفاده کنین.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.