دسته بندی محصولات

زعفران طلای سرخ

یکی از نام آشناترین ادویه ها بین ایرانیان، زعفران است. این چاشنی شهرتی جهانی دارد. شهرتی که ایران را به دنیا می شناساند. رعفران عربی شده زرپران است و خواص زیادی دارد.

تاریخچه:

خاستگاه اصلی زعفران در آسیای جنوبی غربی است. قدمت این گیاه به 3500 سال می رسد. در طول تاریخ، این گیاه همواره گران قیمت بوده است. از آن به عنوان دارو، رنگ خوراکی و چاشنی استفاده می کرده اند. اولین بار این گیاه توسط ایرانیان تبعید شده در زمان معاویه در نواحی شام کاشته شد. در این زمان زعفران در اروپا و نواحی دیگر کاشته شد. در حال حاضر ایران با تولید 90 درصد زعفران دنیا، رتبه یک تولید این گیاه را دارد.

برداشت زعفران

مشخصات گیاه:

زعفران گیاهی علفی و دایمی است. این گیاه در اوایل پاییز شروع به گل دادن می کند. ساقه این گیاه زیرزمینی، گرد و تو پر است. اشتباها به این ساقه پیاز گفته می شود. گل های این گیاه سوسنی رنگ هستند و تا اواخر پاییز رشد می کنند. هر گل زعفران دارای سه پرچم است. در واقع قسمت ارزشمند این گیاه این پرچم ها است.

خواص:

از مهمترین خواص زعفران می توان به خاصیت شادی آور و ضد افسردگی آن اشاره کرد. مصرف روزانه یک چای زعفران می تواند به تمدد اعصاب شما کمک کند. این گیاه هم چنین به کاهش کلسترول و چربی خون کمک می کند. از خواص دیگر آن می توان به اشتها آور بودن، رفع نفخ شکم و بهبود عفونت های اداری اشاره کرد.

این گیاه خواص ضد سرطانی خوبی دارد. ترکیبات شیمیایی این گیاه رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. مصرف این گیاه در ترمیم ژن های آسیب دیده کمک بسزایی می کند.

تقویت چشم و به تعویق انداختن پیری چشم از دیگر خواص طلای سرخ است. درمان کم خونی خود را نیز می توانید به زعفران بسپارید.

موارد منع مصرف:

بر خلاف تصور عامه، مصرف گیاهان دارویی می تواند بسیار خطرناک باشد. در صورت مصرف بی رویه زعفران مشکلات جدی می تواند برای افراد به وجود بیاید. مصرف بیش از اندازه آن باعث موارد زیر می شود:

  • استفراغ
  • کاهش شدید ضربان قلب
  • خونریزی های داخلی
  • زردی پوست
  • سقط جنین
  • توجه کنید مصرف 5 گرم در یک وعده غذایی ممکن است به مرگ منجر شود!

ترکیبات شیمیایی:

مهم‌ترین ترکیبات موجود در این گیاه شامل ترکیبات زرد رنگ که به خوبی در آب محلول‌اند (مشتقات کروستین)، ترکیبات تلخ از جمله پیکروکروسین که به ویژه مقوی معده می‌باشند، مواد معطر (اسانس) که مهم‌ترین ترکیب آن سافرانال می‌باشد که گاهی تا ۱درصد زعفران را تشکیل می‌دهد، روغن ثابت به میزان حداکثر ۱۰درصد، رطوبت حدود ۱۳۱۰ درصد و ترکیبات معدنی حدود ۵درصد می‌باشد.

در مطالب دیگر در مورد روش های مصرف این گیاه ارزشمند صحبت خواهیم کرد. برای خرید این محصول به این لینک مراجعه کنید.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *