دسته بندی محصولات

روش های مصرف زرشک

روش های مصرف زرشک

در این نوشته می خوایم بهتون روش های مصرف زرشک رو بگیم. اگر یه سری اطلاعات کلی تر میخواین قبلش نوشته زرشک پادشاه پاییز رو بخونین. برای اونایی که تو خراسان جنوبی زندگی می کنن، از این گیاه همه جا استفاده می کنن. برای بقیه کشورمون هم، یکی از بهترین سوغات هاییه که می شه برد.

برای مصرف این خوشمزه ترش، دو حالت داریم: یکی اینکه زرشک تازه داشته باشیم که تقریبا اواسط پاییز تا اوایل زمستان می تونیم داشته باشیم، در حالت دوم که همه این مدل رو بیشتر دیدیم، زمانیه که زرشک خشک شده باشه.

روش های مصرف زرشک تازه:

  • آب زرشک:

هر چند می شه از زرشک خشک هم آب زرشک درست کرد، ولی هیچ وقت به خوبی حالت تازه اون نمی شه. خودم یکی از طرفداراشم. زمانی که زرشک تازه در دسترس هست، اون رو فریز می کنیم و در طول سال از دانه های تازش آب می گیریم و به جای نوشابه های مضر، از آب زرشک استفاده می کنیم.

  • لواشک:

لواشک هایی که از زرشک درست می شه، فوق العاده خوشمزه و خوشرنگ هستن. به همون اندازه که الان با شنیدنش آب دهنتون راه افتاده!

  • استفاده در غذا

این زرشک ها طعم و بوی تازگی دارن و جلوه زیباتری به غذای شما می دهند.

  • مربا:

بدون شک یکی از خوشمزه ترین مرباهایی که می تونین خورده باشید، مربای زرشکه.

روش های مصرف زرشک خشک:

  • غذا:

مثل مورد سوم، اولین مورد استفاده از این دانه ها در غذاها است. از انواع برنج و چلو بگیر تا کوکو های مختلف و مرغ شکم پر. بهترین زرشک برای آشپزی، زرشک پفکی است.

  • دمنوش:

می تونید به صورت خالص یا ترکیبی، این دانه ها را دم کنید تا یه دمنوش ترش و ملس داشته باشین. کمی زرشک رو با مقداری عسل یا شکر درون قوری بریزین و آبجوش رو بهش اضافه کنید. بعد 10 دقیقه دمنوش شما آماده می شود.

  • تبدیل به فرآورده های جدید!

یک سری محصول جانبی مثل حبه زرشک، پودر زرشک یا به عنوان تکمیل کننده در حبه عناب زرشک وجود دارن. بعضی از محصولات رو می تونید از سایت ما تهیه کنید.

می دونستین که زرشک پفکی خانه سوغات طاها، روغن نخوردس؟ اینجوری مدت زمان بیشتری ماندگاری داره و کاملا طبیعیه.

اگه دوست دارین، سوغاتی ها رو بدون سفر کردن بخواین و کد تخفیف هم داشته باشین، به پیج اینستاگرام ما با آیدی ashpazi.bashoma دایرکت بدین.

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *