دسته بندی محصولات

تاریخچه لیموناد، نوشیدنی چهارفصل

تاریخچه لیموناد

اگر لیموناد رو دوست داشته باشین، حتما تاریخچه لیموناد رو هم دوست دارین. این نوشیدنی، تقریبا جد بزرگ نوشابه های امروزی حساب می شه. اگر به 500 یا 600 سال قبل از میلاد مسیح برگردیم، در یونان از لیمو به عنوان افزودنی به نوشیدنی ها استفاده می شد. اولین نوع این نوشیدنی، در آن زمان سرو می شد.

در قرن هفدهم، یک شرکت فرانسوری با ترکیب آب، لیمو و عسل اولین کارخانه نوشابه جهان رو تاسیس کرد. این نوشابه ها در بشکه هایی روی دوش فروشندگان حمل می شد. این فروشندگان لیموناد رو در فنجان های کوچیک می فروختند.

تاریخچه اولین لیموناد گازدار

تقریبا تاریخ دقیقی برای این که کی آب گازدار برای این نوشیدنی ساده و پرطرفدار استفاده شد نیست. ولی بنظر رومیان باستان از آب هاب معدنی گازدار طبیعی برای تهیه نوشیدنی استفاده می کردند. در هند نیز به اجزا آب، لیمو و شکر، فلفل و ادویه های تند اضافه می شده که باعث می شد، طعمی گازدار رو حس کنید.

چطور در خانه یک لیموناد خفن درست کنیم!

همون طوزی که گفتیم، این یک نوشیدنی خیلی سادس. البته اگه بتونید درصد ترکیب این مواد رو درست پیدا کنید، می تونید یک نوشیدنی فوق حرفه ای تولید کنید. مطمئن باشید که طرفدارای زیادی پیدا می کنید.

مواد لازم برای تهیه یک لیموناد عالی

  • لیموی تازه
  • آب گازدار
  • آب
  • شکر یا عسل

یک لیموی متوسط را برداشته و به چند تکه تقسیم می کنیم. مقدار 2 لیوان آب روی آن می ریزیم و داخل مخلوط کن با اندازه دلخواه شیرین کننده ( شکر یا عسل) آن را مخلوط می کنیم. مخلوط رو صاف می کنیم.داخل یک لیوان بلند، مقداری یخ خورد شده می ریزیم. تقریبا 80 درصد مخلوط صاف شده رو داخل لیوان ریخته و مابقیو با آب گازدار پر می کنیم. لیموناد خوشمزه ما آمادس.

  • می تونین از آب گازدار ساده یا طعم دار لیمو استفاده کنین. اگر مشکل رژیم ندارید، نوشابه های Sprite هم گزینه خوبیه.
  • میزان شکر یا عسل رو باید بر اساس سلیقه و ذائقه خودتون پیدا کنین. شاید لازم باشه چند بار این نوشیدنی رو درست کنین.
  • نسبت به نوشیدنی های گازدار صنعتی، این نوشیدنی بسیار سالمه و مقادیر زیادی ویتامین C داره که خیلی خوبه.
  • اگه می خواین از تخفیف ویژه ما استفاده کنین، کافیه به پیج اینستاگرام ما، ashpazi.bashoma دایرکت بدین.

برای تزیین لیمونادتون، یه چیز خوشمزه داریم!

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.