دسته بندی محصولات

سوغات خوراکی خراسان جنوبی

بازار بیرجند

معرفی سوغات خوراکی خراسان جنوبی:

استان خراسان جنوبی یکی از استان‌های ایران است. این استان در شرق ایران واقع شده و مرکز آن، شهر بیرجند است. استان خراسان جنوبی،تا سال ۱۳۸۳ به همراه خراسان شمالی و خراسان رضوی استان خراسان را تشکیل می‌دادند و در آن سال با مصوبه مجلس شورای اسلامی و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، در سال ۱۳۸۳ ایجاد شد. بر خلاف بیابانی بودن این استان، محصولات کشاورزی مرغوبی در آن تولید می شود. این محصولات بسیار ارزشمند هستند و معمولا به عنوان تحفه و سوغات خوراکی برای عزیزان برده می شود. در ادامه محصولات خوراکی که به عنوان سوغات استفاده می شود را معرفی می کنیم:

عناب:

استان خراسان جنوبی به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی عناب در کشور، بیش از ۹۵ درصد سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده است. با توجه به مرغوبیت این محصول، یکی از محصولات قوی اقتصادی برای خراسان جنوبی محسوب می شود.

برداشت عناب در مناطق گرم تر از اوایل مرداد آغاز می شود. در مناطق سردتر ممکن اصل تا اوایل پاییز هم به طول بیانجامد. این محصول روی خود درخت خشک می شود و سپس آن را می چینند.

برای دیدن خواص ای محصول به مقاله زیر مراجعه کنید:

عناب میوه سلامتی

عناب تازهزرشک:

زرشک یکی از محصولات استراتژیک استان خراسان جنوبی است. برداشت این محصول در نیمه دوم مهر شروع می شود و تا اواخر آبان ادامه میابد. زرشک تازه که بسیار خوشمزه است، فقط در این دو ماه قابل خوردن است.

ایران بزرگترین تولید کننده زرشک در جهان است. در این میان، شهرستان قاین با تولید 9

5 درصد از زرشک کشور، رتبه یک تولید این محصول ارزشمند را به خود اختصاص داده است.

این محصول پس از برداشت، خشک می شود تا در تمام طول سال قابل استفاده باشد. زرشک بی‌دانه‌ی قائنات از سوغاتی‌های پرطرفدار استان خراسان جنوبی است.

خواص زرشک را می توانید در مقاله زیر بخوانید:

زرشک پادشاه پاییز

زرشک

زعفران:

این گیاه خوش‌رنگ، از گیاهان بومی ایران است و به دلیل محدودیت در کشت و تولید، جزو مواد غذایی گران‌قیمت به شمار می‌رود. از آنجایی که زعفران در مناطق کویری به عمل می‌آید به «طلای سرخ کویر» شهرت دارد. ایران مقام اول تولید زعفران را در جهان دارد و بیش از ۹۰ درصد از مجموع تولید جهانی را به خود اختصاص داده است.

خراسان جنوبی رتبه دوم تولید زعفران را در کشور دارد. زعفران در این استان قدمتی 700 ساله دارد. مرغوبیت زعفران خراسان جنوبی، نسبت به خراسان رضوی بهتر است. شهرستان قاین، پایتخت زعفران جهان به شمار می رود.

اگر به دنبال هدیه ای گرانبها و سوغاتی ارزشمند هستید، زعفران بهترین گزینه است.

برای آگاهی برای خواص جادویی طلای سرخ به مقاله زیر مراجعه کنید:

زعفران، طلای سرخ

زعفران سرگل

کشک:

یکی از تنقلات و غذاهای محلی مردم خراسان جنوبی، قروت یا کشک است که با حجم کم خود، یک ماده غذایی معجزه آسا است که در بردارنده تمامی خواص شیر و حاوی کلسیم فراوان و پروتئین است.

کشک های مختلفی در خراسان جنوبی یافت می شود. بعضی فقط برای مصارف آشپزی و برخی نیز به صورت خام مصرف می شوند. کشک دیگ چدنی از معروف ترین کشک های این استان است که به قروت نیز گفته می شود. این کشک را در ظروف مخصوصی می سایند و پس از افزودن روغن و مواد مختلف به عنوان غذایی لذیذ، مصرف می کنند. میزان کلسیم در این کشک بسیار زیاد است.

«کشک زرد» نوع دیگری از کشک خراسانی‌هاست و به صورت پودر زردرنگ خشک است که از روزگاران کهن بر جای مانده است.

برای تهیه کشک زرد تلفیقی از آرد و ماست یا مقداری شیر و خمیر ترش خمیر تهیه و مقداری زردچوبه یا زعفران نیز به آن اضافه می‌کنند و می‌گذارند تا خوب ترش شود سپس آنرا به صورت چانه‌هایی بر روی یک پارچه تمیز خشک می‌کنند و با یک هاون یا دستاس آسیاب کرده تا به صورت آرد شود و با الک صاف می‌کنند.

نوع دیگری از کشک در خراسان جنوبی، کشک زیره ای است. این نوع کشک که به صورت خام مصرف می شود، به صورت رشته ای و سقید است. بسیار خوشمزه و خوش خور است. کشک از مقرون به صرفه ترین سوغاتی های این استان است.

 انواع کشک

admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *